Strony www

Jeśli chodzi o strony internetowe to zasada jest prosta:
“Nie każ mi myśleć!”
Steve Krug

Strony internetowe, to niezbędne narzędzie do budowaniu relacji i komunikacji z Twoimi Odbiorcami w sieci. 

Witryna internetowa jest jak biuro czy sklep do którego można zajrzeć i uzyskać informacje o Twojej firmie lub produkcie o każdej porze dnia i nocy. Dlatego warto zadbać o to by zawarte  informacje były napisane w prosty i jasny sposób, a nawigacja na stronie, była łatwa i intuicyjna dla odwiedzających ją użytkowników.

Krótkie wprowadzenie do procesu tworzenie stron internetowych 

W projekcie Tworzyć Inaczej do budowania stron internetowych używam autorskiej metody, która jest wynikową wieloletniego doświadczenia. W czasach kiedy pracowałam na etacie w agencji interaktywnej, często zdarzało się, że przychodził Klient, który chciał nową firmową stronę www. Potrzebował produkt, który mu sprzedawałam. Wszystko szło dobrze, podpisał umowę, zapłacił zaliczę, zaczęliśmy działać i …..

Nagle coś stawało w miejscu, jakby ktoś zaciągnął hamulec ręczny i powiedział dalej nie ma mowy nie jadę. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego się tak dzieje?
Przez kilka lat zadawałam sobie pytanie co mogłabym zrobić inaczej by ten „ręczny” odpuścił.  Pewnego dnia, kiedy robiłam stronę dla mojej Mamy, znalazłam odpowiedź!

Okazało się, że sprzedawałam Klientowi, tak zwany “ładne pudełko – na zewnątrz” lecz puste w środku.  On potrzebował stworzyć wypełnienie, a do tego prowadziła droga, czasem długa i kręta, na którą Klient nie był jeszcze często gotowy.
Kiedy ja chciałam już projektować i kodować, okazywało się że jeszcze nie było co!

Przyczyny  tego hamulca często się powtarzały, do najczęstszych należały:

 • brak odpowiedzi na podstawowe pytanie – po co mi ta strona www?
 • brak przygotowanych materiałów.
 • brak mentalnej gotowość na prezentacje swojej oferty światu.
 • strach przed oceną innych i poczucie iż nie jest się dość dobrym.

Od tamtego momentu zaczęłam, podchodzić do budowania stron internetowych zupełnie inaczej. Zamiast omawiać ilość podstron, złożoność procesu zakupu czy kolorystkę projektu, zaczynam od krótkiej rozmowy wstępnej.

Składają się na nią proste pytania, dzięki którym mogę poznać Klienta i jego gotowość do realizacji strony www. Z tych rozmów nauczyłam się też, że kiedy Klient nie ma w sobie np. gotowość do pokazania swojej oferty w internecie, a motywacją do robienia strony jest konkurencja lub “presja ogółu”, zaczyna “narzekać”, że kolor lub wielkość czcionki są niewłaściwe. 

Pamiętaj kiedy Ty sam nie wiesz czego chcesz – każde rozwiązanie
Tobie prezentowane będzie nie odpowiednie.

W mojej metodzie procesu tworzenia stron, na jednym z etapów razem rysujemy Twoją stronę internetową, z kolorowymi mazakami w garści.  W czasie tego działania wchodzimy razem w “świat wewnętrznego dziecka”.
Właśnie w tej przestrzeni puszczamy wodze wyobraźni i wydobywamy wszystkie  głęboko skrywane pomysły, często zaszufladkowane pod etykietką “tego się nie da zrobić”.
Wyjmujemy je na światło dzienne i transformujemy w te “realizowane”!

Tworzenie stron www to twórczy proces, który pozwala między innymi oswoić lęk przed oceną i ujarzmić niedoścignioną perfekcję.

Etapy tworzenia strony internetowej:

 1. Wstępna konsultacja
  W czasie rozmowy omawiamy podstawowe założenia takie jaki cel strony, jej zadania czy wartości jakie przekazuje. Sprawdzamy tym samym na ile jesteś przygotowany do tego procesu i co trzeba jeszcze do określić. 
  Czas ok 2-3 godzin.
 2. Warsztat rysowanie makiety stron www
  Pracujemy kreatywnie w oparciu o zestaw przygotowanych przeze mnie ćwiczeń, rysując krok po kroku każdy element jaki ma znaleźć się na stronie. To bardzo ważne by na tym etapie przemyśleć każdy element na stronie, bo jeśli czegoś tutaj nie zawrzemy to później tego nie będzie na stronie. Na tym etapie określamy też czy strona będzie w oparciu o szablon czy o autorskie rozwiązanie.
  Czas od 5 godzin
 3. Opis strony www
  Zbierając wszystkie wypracowane w czasie warsztatu elementy, opisuje je szczegółowo i przekazuje do programisty, który materializuje wykreowany przez nas pomysł.
  Na tym etapie potrzebuję od Ciebie wszystkie teksty i zdjęcia oraz inne informacje jakie mają znaleźć się na stronie.
 4. Projektowanie graficzne i kodowanie
  Na tym etapie grafik i programista przekładają na język kodowanie twoją stroną.
 5. Testowanie i dopracowywanie
  Po skończonej pracy programistycznej testujemy strony, pod kątem jej funkcjonalności i sprawdzamy czy zawiera wszystkie ustalone w czasie warsztatu elementy, jeśli nie to poprawiamy.
 6. Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki Google
  Wprowadzamy zmiany do strony pod kątem jej przyjazności dla wyszukiwarki – takie jak nagłówki, tytuły czy słowa kluczowe.
 7. Koniec i wyjście ze stroną do świata.
  Teraz Twoi Odbiorcy mogą komunikować się z Tobą za pomocą strony internetowej.

Czas realizacji strony jest zależny od tego jak skomplikowana jest jej funkcjonalność minimum od 5-8 tygodni. Koszt również jest określany zależnie od projektu.

W projekcie Tworzyć Inaczej, strony internetowe realizowane są przez trzy osobowy zespół, w którego skład po za mną, wchodzi jeden grafik oraz jeden programista. 

Dzięki wspólnemu działaniu możemy zaprezentować Twoim Odbiorcą stronę, spójną z Tobą i wizją firmy, zrozumiałą i czytelną dla jej Odbiorców!

Masz pytania? Chcesz stworzyć swoją stronę www we współpracy ze mną?
Skontaktuj się na jeden z poniższych sposobów:

marta@tworzycinaczej.pl

 +48 790 471 893

 skype: marta.duczman

Brak możliwości komentowania.