O projekcie

Robiąc to co kochasz, Inspiruj innych.
Zapalaj serca innych do działania.

S.Shibuya

Tworzyć Inaczej to projekt, który powstał z połączenia pasji i doświadczenia. Jego misją jest tworzenia przestrzeni do rozwoju dla osób, które chcą świadomie zaprojektować swoją firmę, projekt lub pracę zawodową. Realizuję go prowadząc konsultacje indywidualne, warsztaty dla firm oraz współtworząc strategie komunikacji i sprzedaży w internecie.

Poznaj historię mojego projektu 

Moja historia zawodowa zaczęła się w 2006r i właściwie odkąd pamiętam działanie związane z planowaniem firmy, tworzeniem strategii i promocją marki, to coś co grało w mojej duszy najgłośniej.
Można powiedzieć, że to mój dar – jedni widza aury czy energię – a ja wchodzę do firmy i widzę to co w niej wymaga uwagi i wsparcia.
Ścieżka zawodowa potoczyła się bardzo dynamicznie i wieku 22 lat byłam już odpowiedzialna za stworzenie działu i sieci sprzedaży oraz wprowadzanie marki IMAX na rynek łódzki, następnie 2 lata później wyprowadzałam Aquapark Fala w Łodzi z kryzysu wizerunkowego i finansowego.

„Sieć to świetny kanał na bezpośrednie dotarcie do klienta. (…) firmy, które się do tego nie dostosują, bardzo szybko na tym ucierpią” (…)

Kolejne doświadczenie, kierowane wewnętrzną chęcią rozwoju doprowadziły mnie do agencji interaktywnej, w której nastąpiła wymiana doświadczeń. Ja przeprowadziłam firmę przez proces zmiany, od sposoby myślenia i wprowadzenia nowych usług do nowej spójnej komunikacyjnie prezencji. Oni zaś nauczyli mnie jak wykorzystywać internet do nawiązywania relacji z Klientami.

Był rok 2013, a ja zbliżałam się do 30 i przyszedł czas na ewaluację dotychczasowych działań i potrzeba określenia własnej tożsamości – kim jestem i dokąd idę, zapytałam siebie?

„Jeśli napniesz strunę zbyt mocno – pęknie, jeśli za słabo – nie wyda żadnego dźwięku”.

Odpowiedź wybrzmiała z mego wnętrza była – jeśli nie jestem moim stanowiskiem, czy rolą w rodzinie, to w sumie nie wiem kim jestem?
Zatem kolejny raz idąc za głosem płynącym z wnętrza dokonałam zmiany w swoim życiu.
Spakowałam plecak i ruszyłam w drogę przez świat w poszukiwaniu prawdy o sobie i świecie.

W pierwszym etapie podróży nauczyłam się co to znaczy żyć w zgodzie z naturą, w drugim zaś co to znaczy żyć w zgodzie z sobą samą. Ta nauka przekłada się także na moje zrozumienie działania w biznesie.
Kiedy idziesz i realizujesz swój pomysł na firmę wszystko działa jak potrzeba, ale kiedy tylko próbujesz „naśladować innych” coś przestaje działać, Klienci odchodzą, sprzedaż spada.

Ważnym etapem mojej podróży był pobyt w słonecznej Kalifornii, gdzie w School of Creation, zaczęłam uczyć się procesu tworzenia, czyli merytorycznego wsparcia do tego co wcześniej robiłam instynktownie. 

W oparciu o nową wiedzę stworzyłam swoją wizję firmy Tworzyć Inaczej oraz plan, który sukcesywnie realizuję. Celem mojego działania jest wspieranie firm w procesie tworzenia i wdrażania zmiany oraz nawiązywania relacji z potencjalnymi Klientami, a także inspirowanie do świadomego tworzenia.

Współpracując ze mną otrzymasz wsparcie między innymi w:
procesie planowania i realizowania strategii marketingowej,
budowaniu oferty, prezentacji i tworzenia materiałów reklamowych,
tworzeniu firmowych stron internetowych oraz tworzenia i realizacji kampanii online (social media oraz wyszukiwarka Google).

Oferuję również wsparcie w postaci:
tworzenia i układania pracy działu marketingu, audytu marketingowego, konsultacji biznesowych
oraz warsztatów rozwojowych dla firm.
.

Merytoryczne wsparcie

W swoim działaniu inspiruję się podejściem do biznesu opartym na rozwoju ludzkiej świadomości – zwanym modelem turkusowym – opisanym przez Frederic Laloux.

Narzędzia do pracy ze świadomością i ciałem, zdobywam w School of Creation. Ucząc się metody Procesu Tworzenia rozwijając swoje umiejętności, z zakresu świadomego tworzenia i asystowania innym w tym procesie. 

Autorski program warsztatów projektowania firm oraz budowania strategii, opieram między innymi na połączeniu Design Thinking (Myślenia Projektowego), Procesu TworzeniaBiznes Model Canvas, a także na swoim wieloletnim doświadczeniu.
Wspieram współpracujące ze mną osoby w drodze do świadomego tworzenia każdego dnia.

Chcesz zacząć projektowanie swojego biznesu, projektu lub pracy zawodowej świadomie, serdecznie zapraszam do współpracy!

Kim jestem?

Nazywam się Marta Duczman.
Jestem facylitatorem procesu zmiany, konsultantem biznesowy i podróżnikiem.
Mam za sobą 3 letnią podróż dookoła świata, w czasie której zrozumiałam jak ważna jest dobrze określona wizja w życiu oraz jak wielką moc tworzenia mają nasze poglądy, myśli i słowa.
Od 2006r. zajmuję się tematem wprowadzania zmiany w firmach, budowania strategii biznesowych, planowaniem i realizowaniem kampanii za pośrednictwem internetu. W tym czasie pracowałam zarówno jako projekt manager, marketer oraz trener dla międzynarodowych korporacji oraz rodzinnych biznesów.
Jestem absolwentką UW wydział Pedagogiczny, certyfikowanym praktykiem Google Ads i analitykiem Google Analytics oraz studentem w School of Creation, gdzie stale zdobywam wiedzę na temat świadomego tworzenia biznesu i relacji, a także facylitacji procesu zmiany.
Moim życiowym celem jest tworzenie możliwości i asystowanie innym w drodze do świadomego projektowania firm i projektów opartych na pasji z lekkością i w obfitości.
W swoim działaniu opieram się na holistycznym podejściu do biznesu, bo wiem że człowiek to nie tylko ciało, to także umysł i dusza, a dzięki zbalansowaniu tych 3 możemy tworzyć spełnioną codzienności.
Wierzę w to, że każdy ma tyle na ile się odważy, dlatego wspieram innych w ich procesie zmiany oraz wychodzenia ze strefy komfortu i realizowania swoich pomysłów, pasji i marzeń.
Wartości jakimi przede wszystkim się kieruję to zrozumienie, partnerstwo i autentyczność.

Zobacz mój profil na Linkedin lub Goldenline

Dowiedz się jak Tworzyć Inaczej! – Napisz do mnie: marta@tworzycinaczej.pl

Brak możliwości komentowania.